Cestou z Vidimských lávek

Cestou z Vidimských lávek

Foto: Jaroslav Kořán
Postprodukce: Čtyřhranka

Zobrazeno: 4109 ×

Váš komentář k fotografii

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
51716172
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Richard
Na Moravě je poměrně častý, a to i v okolí Tišnova ;-) Já ho viděl v Moravském krasu, kde rostlo a kvetlo několik rostlin ve skalních rozsedlinách, přes silnici, proti vchodu do Punkevních jeskyní. Ale ve Vidimi by ho bylo nalézt jistě zajímavější, už proto, že jeho výskyt v Čechách je v současnosti nejistý.

Jinak Vám přeji, ať ještě navštívíte mnoho podobných míst, která jsou právě tak vyjímečná jako stezka s třiceti železobetonovými mostky pod Vidimským zámkem.

:-)
Richard
Vidimské lávky jsou nádherný kout se zachovalou původní vegetací, dosud izolovaný od lidské civilizace. Byl jsem tu touto dobou, před 12 lety, kdy se tam dalo dojít přes areál zámku. Ve starších průvodcích se píše, že toto místo je nalezištěm bramboříku evropského, ale při návštěvě jsem tuto nápadně růžovofialově kvetoucí rostlinu nenalezl. Většina současných nalezišť se u nás nachází jen na Moravě, kde je původní. O druhotném výskytu zde pod vidimským zámkem je celkově docela málo informací, tak bych se tu chtěl někdy podívat znovu a ověřit si výskyt této vzácné rostliny.hezký den.:cool:
Markéta Dobešová
Dobrý den,
to je zajímavá informace, až tam půjdu příště, tak se taky podívám. Marně přemýšlím, jestli jsem ho vůbec někdy volně v přírodě viděla. Až pojedu na Moravu, tak se občas taky budu koukat pod nohy :-).
Díky za tip!
Hezký den.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace