Domů » Zápisník » 2019 » březen

Roboti na drátě pondělí 25. březen, 2019 / 0 komentářů

"Potřebovala bych ze své hypotéky vyvázat ručitele," říkám do telefonu.

"Ano, a důvod?" ptá se ženský hlas.

"Můj ručitel ochrnul, nemůže se podepsat do nových smluv."

"Aha, rozumím, to je závažný důvod. Zajisté, váš požadavek zpracujeme. Očekávejte v příštích dnech telefon."

* * *

Zvoní telefon.

"… A pak zde mám váš požadavek na vyvázání ručitele," praví ženský hlas po chvíli hovoru. "Co je důvodem?"

"Můj ručitel, totiž můj otec, ochrnul po mozkové mrtvici. Není schopen podpisu," odpovídám.

"Aha, to je nemilé. Dobře, zohledníme to v nové smlouvě k vaší hypotéce. Bude potřeba, abyste se s tatínkem dostavili na pobočku a nové dokumenty signovali."

"Ale to je právě ten problém," snažím se znovu vysvětlovat, ačkoli začínám mít pocit, že mluvím s automatem. Možná bych teď měla na číselníku zmáčknout jedničku… "Není možné ho dovézt k vám na pobočku. Chápejte, on má ochrnutou celou půlku těla, na vozíčku vydrží sedět jen zhruba půl hodiny…"

"Nevadí, můžete to potvrdit i kdekoli na poště u přepážky CzechPointu."

Aha, tak je to jisté, mluvím s automatem.

"To už je úplně jedno, jestli povezu otce k vám nebo na CzechPoint, tak jako tak bych si musela najmout asistenční službu. Volala jsem několika notářům, ale žádný není ochoten přijet k nám domů. Prostě nikdo. Podívejte, já vám nejsem schopna opatřit úřední ověření podpisu mého otce, já ho ven nedostanu. Takže jestli chcete podpis, můžete k nám poslat svého zřízence, který tady s ním nakreslí do těch papírů nějaký klikyhák, a budete mít jistotu, že to podepisoval on. Klidně to zaplatím."

"Ach tak, pardon! Nene, to nebude třeba. Já to zadám našemu právnímu oddělení. Když věc stojí takto, tak to nebude žádný problém."

* * *

Znovu telefon, na drátě už třetí různá bankéřka.

"Mám pro vás skvělou zprávu. Nové dokumenty k vaší hypotéce jsou připraveny k podpisu. Takže se společně s vaším ručitelem dostavte na adresu…"

Miluji tyhle hovory s bankovními zřízenci. Vždycky mě dokáží přesvědčit, jak mocný je pokrok, když nejdříve dokázal vyrobit robota jako dokonalou kopii člověka, aby posléze udělal z člověka dokonalou kopii robota.


Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
14517517
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace