Domů » Zápisník » 2020 » březen

Quantomeron: příběhy z karantény středa 25. březen, 2020 / 0 komentářů

Milí přátelé,

mnozí z vás jistě četli, nebo o tom titulu alespoň někdy slyšeli, skvělou knihu ze 14. století od Giovanniho Boccaccia Dekameron. Četla jsem ji jako studentka a nesmazatelně se mi vepsala do paměti. Skvělé dílo klasické literatury, rozhodně doporučuji k přečtení.

Kniha vypráví o deseti přátelích, sedmi ženách a třech mužích, kteří uprchli z města na venkov před morovou nákazou, která propukla ve Florencii. Aby si ukrátili dlouhé dny v karanténě, vypráví si po dobu deseti dnů vždy deset příběhů o lásce. Kdo by si pomyslel, jak nadčasovým se toto téma stane dnes, v jednadvacátém století, že?

Svět se zastavil, už několik dní sedíme doma a pomalu nám z toho začíná hrabat. I mně z toho už hrabe. A protože na šití roušek nemám šicí stroj, řekla jsem si, že vám alespoň zkusím po vzoru Boccaccia vyprávět příběhy z mého života. Nečekejte je ode mě každý den, nejsem tak svědomitá a disciplinovaná jako mistr. Budou o všem možném, na co si zrovna vzpomenu. Nevím ani, kolik jich bude, neboť nikdo netušíme, kdy tohle skončí. Svůj otevřený cyklus proto souborně nazývám "Quantomeron" s podtitulem "příběhy z karantény" a v duchu si přeji, abych se do předpony Deka- nestihla dostat.

První příběh bude již brzy následovat.


Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
3148192
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace