Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
146211
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
rionka
Ahoj Čtyřhranko,
našla jsem tě před blog na geocaching.cz a tak už si tady několik dní čtu a čtu. I když jsem proti tobě gaučovej povaleč (po 6 km už bych se nejraději natáhla), ta poezie mezi řádky ve tvých textech je úžasná. Miluju naše kraje a hlavně Moravu, moje srdíčko je teď u řeky oslavky. Ale taky ve španělských horách a v moravském krasu. Už mám zase chuť sbalit spacák. Děkuju za připomenutí kouzelných chvil v lesích, brzo vyrazíme. Mějte se všichni tři krásně.
jolana snizkova
Dobrý den, občas jsem zavítala na vaše stránky a moc vás obdivovala a fandila vám. I když geocachingu jsme teda nepropadli, výletníci jsme bývali velkolepí (sice žádná exotika, ale takřka všechny naše a slovenské hory přejité máme), ovšem než se nám trochu "zvrtla" životní situace - narozením miminka! No a teď koukám, že máte radovana :) tak všechno nejlepší k svátku a jsem strašně moc zvědavá, co budete psát za rok! Náš klučík má teď rok a sice byl pod stanem už v 6 měsících, ale je to teda diametrálně odlišné od bývalých treků no :) Jak jsme dřív takřka všechny víkendy byli venku pod stanem, tak teď už je to velmi výjimečné.. no doufám, že jak bude větší, bude se to navzdory výhrůžkám jiných matek o vycházkách 200m max trochu lepší, už objednáváme větší stan:)
Přeju vám vše dobré a ať je miminko spokojeno.
Markéta Dobešová
Díky za milý komentář! :-) A omlouvám se za pozdní odepsání, budu si muset nechat nastavit notifikace na návštěvní knihu! Tak už jsem pár řádek o trekování s dítětem sepsala. Není to lehká disciplína a není to ani podle našich modelů za svobodna, ale s Ráďou normálně cestujeme, trekujeme, dlouhé i krátké túry. Všechno se dá zvládnout, zvášť když jsou na to dva. Jo a větší stan budeme pořizovat také, už se nevejdeme! :-D Tak ať to šlape, brzy se snad dočkáte i knížky o přechodu Pyrenejí. Už ji mám napsanou, jen to dotáhnout. ;-)
Maria
Skvělý web a blog, s pozdravem.
David
Ahoj, super stránky :) Rád bych se zeptal na rubriku Mapa. Začínám s dálkovou turistikou a rád bych si udělal něco podobného (jen mapa od seznamu s body a fotkamy u bodů jako to máš ty). Máš prosimtě nějaký návod jak takovou mapu vytvořit, nebo alespoň odkaz nebo nasměrování kde to zjistím? Děkuji David
Markéta Dobešová
Jej, sorry, já tu teď dlouho nebyla a nepřišlo mi upozornění na návštěvní knihu. Sekci Mapa má na svědomí můj admin Michal Vitásek, který mi blog spravuje. Já v administraci jenom napíšu k fotce souřadnice a ta se pak automaticky promítne na mapu. Ale víc Ti bohužel neřeknu, já blog jen píšu, neprogramuju. Oslov Michala. ;-)

Jo a pak mi sem hoď odkaz na Tvoje stránky, ať se taky kouknu. Díky!
Jana Engelbrechtová
Náhodou jsem se dostala na Vaše stránky, když jsem hledala informaci, jestli může být sníh v Pyrenejích ještě v červenci.
Píši článek o básníkovi Venantiovi Fortunatovi (psal latinské básně v 6. století), který píše o svých cestách, a mimo jiné zmiňuje zasněžené Pyreneje.
Děkuji Vám tedy za důkaz a krásnou fotografii ze zasněžených Pyrenejí.
Markéta Dobešová
Díky za zajímavý komentář. :-)
V Pyrenejích je sníh na některých místech celoročně, ve vyšších polohách může ojediněle sněžit i v červenci a srpnu. Dosud je tam i několik ledovců, my procházeli kolem ledovce Vignemale, další jsou např. kolem vrcholu Pico de Aneto. Osud pyrenejských ledovců je ale, zdá se, z dlouhodobé prognózy zpečetěn.
Ať se článek povede! ;-)
Jaroslav Macháček
Právě jsem jedním dechem přečetl všechny díly vašeho putování po srbských Karpatech... úžasný, nádherný... děkuju a přeju spoustu dalších krásných zážitků.
Ringo
Ahoj Markéto Čtyřhranko,
dostal jsem se k tvému blogu přes Habartice v Krušných horách. Dělám historii vodních mlýnůhttp://vodnimlyny.cz/hr/user/profil/698/ a tam se rýsuje mnoho zajímavého. Vodní mlýny často spojuju s vandrem, ale samozřejmě neputuju jen za nimi. Kruškách jsem byl naposled před 40 lety a teď mě tam ty mlýny znovu vytáhnou. Ovšem, vlastně jsem byl letos v okolí Kraslic.https://ringo64.rajce.idnes.cz/Kynsperk_nad_Ohri_-_Kraslice_24_-_27._4._2020/Rád jsem si přečetl i o putování do ciziny, ale nato si asi netroufnu. Přiznám se k jedné neřesti, někdy si udělám oheň, ale snažím se neškodit. Maléry s tím nemívám. Přeju hodně radosti na toulkách i v životě jako takovém. Ahoj. Ringo
Zuzana Koudelková
Dobrý den,
s dcerkami jsme díky Vám objevily pěknou část Krušných hor. Nová Ves (Hora Sv. Šebestiána) - 1. spaní v hamace Hadincem - Kalek - Malý háj - 2. spaní v hamace u Lesního potoku - Hora Svaté Kateřiny - Mníšek - Rašov - Sedlo - Písečná, Litvínov.
Určitě se tam vrátíme a projdeme \\\"zbytek\\\" přechodu Krušných hor. Tohle byla taková ochutnávka, jestli se nám ve věkovém složení 40-15-13 let dobře přes den chodí a v noci spí v lese. Můžeme nějakým malým penízem podpořit Vaše psaní průvodců?
Mějte se krásně a moc díky za skvělý blog!
Zuzana
Markéta Dobešová
Dobrý den, paní Zuzano,

jsem moc ráda, že se Vám průvodce líbí a že ho shledáváte užitečným. Materiální sbírku na sebe zatím nepořádám, není mi jí třeba. Blog píšu jako svůj koníček. Děkuji ale za velmi milou a laskavou nabídku! Budu-li někdy v budoucnu potřebovat, jsem ráda, že mám na koho se obrátit.

Užijte si s dcerami Krušné hory a přeji Vám mnoho sil k dokončení přechodu našeho nejdelšího pohoří! :-)

Srdečně zdraví Markéta
Marek Mach
Dobrý den,
chystáme se s kamarády(dnes už i s našimi dětmi a ženami) na náš tradiční puťák. Sme z Brna, Olomouce, tak jsme většinou jezdili na Slovensko. Letos chceme někam k nám. Když jsem prohlížel mapy a přemýšlel kam se podívat, tak jsem našel mapu Krušných hor z osmdesátých let a tam viděl červenou značku, která vedle odkudsi z Chomutova až po Ústí nad Labem. Pro mě naprosto neznámý kraj - exotika. A pak jsem narazil na Vašeho velmi sympatického průvodce po Krušných horách. Moc hezky jste tam popisovala zajímavosti, které jdou po cestě vidět. Pak jsem se díval na další Vaše výlety a musím říct zřejmě slušnej oddíl(to spaní v Kutné Hoře, ale i pěkná popiska meterologického jevu na Fatře, sraní na hlavu od ptáků atd.to je mi sympatický). Ohledně naší výpravy bych se Vás chtěl zeptat na pár drobností. Chceme jít od 1.7 do 6.7 cca 15 lidí. Na Slovensku nejraději vaříme večer na ohni. Psala jste docela rezolutně, že oheň v žádném případě ne. Není to v Krušných horách zvykem ? My jsme woodcrafterský rodinný oddíl a zásady pořádku v přírodě pochopitelně dodržujeme. Spíme většinou v bivacích, ve ždárácích, moje žena s dcerami ve stanu. Kolik je na hřebenu lidí ? Spíš jsem četl, že jsou to hory opuštěný. Chtěl bych jít z Bublavy někam k hoře Svatého Šebestiána, jak to prosím přesně co se týče povrchu trasy vypadá tam. Jak voda? Zmínila jste jednou u Klínovca studánku, jinak jste se už nezmiňovala. Žena za mnou chodí, že potřebuje počítač, tak končím. Budu rád, když si uděláte čas a odpovíte mi.
Z Olomouce zdraví Marek Mach
Ledňáček
...pročetl jsem Krušné hory, prohlédl fotky... Nevím, jak je to možné, když Vás neznám, ale jsem smutný, že jsme se nepotkali, šťastný, že žije taková žena, jako Vy, a plný něhy, touhy, souznění a uff...
Ledňáček
Hezký blog, příjemné psaní, zajímavé náplně života a krásná žena... Klobouk dolů, a ať se daří...! :-)
Divoký kůň
... dotikový displej je šprýmař při psaní ...
:D
Dovoký kůň
Zdravím :)
Začal nám takřka čas pohodlného toulání krajinami našeho domova ... ;)
Zatím, když Slunko přestalo hřát, jsem s obavou, abych již necitlivé prstíky nohou neulámal při obouvání zpět do bot, se bosky moc daleko nedojde ...
@VHestur
O.K.
Moje odzkoušené řešení. Zavři oči. Očima i přes zavřená oční víčka upři pohled na kořen nosu. Třikrát dlouze nadechni a vydechni.
Otevři oči a zjistíš, že řešení jsou na dosah ruky.

V tomto případě nejdřív narvat přebujelou vegetaci, co si o to již říká a naházet spolu se zavařeninovou keškou do hrobečku. Šutráky-li libo též, ale jako třešničku na dort, prosím, by nedošlo k úkoně sklo, křehké, jak zmíněno bystrým děvčetem již dříve :D
ERNEST THOMPSON SETON
...by se divil, jakou možnost jeho pojetí hrnce skýtá... ;)
@VHestur
...ohledně kešek..
Všiml jsem si jako mnozí, že staré skleněné lahve s drátovým uzávěrem a gumovým těsněním...
Ideální keška schránka ;)
Plast je pro...šák víte ;)
Markéta Dobešová
Jako vodotěsné to asi bude solidně, ale pak to nesmíš zaházet šutrákama jako klasickou hrobečkovou keš. :)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace