Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
14210106
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
boso
špatný odkaz :-D

http://coord.info/GC2YTYJ
Markéta Dobešová
Ahoj Boso,
díky za echo, vypadá to bezvadně :-)
Snad na to také někdy dojde, ale nejdřív po prázdninách.
Čau a díky! :-)
boso
https://www.tchibo.cz/sportovni-sluchatka-do-usi-se-specialnimi-drzaky-p400065364.html?wbdcd=NSL6R6gAqo&linkid=18F1X0MF-18C5NAFL-18C5MZT7-2A88HZ

že by ?
boso
S tím eventem to není špatný nápad, zkusím někoho podpíchnout ;-)ale jinak jsem se těšíl že s náma pojedeš do Solných dolů Wielička a před spaním bude povídání :-D
Markéta Dobešová
No joo, to jsem vážně chtěla, ovšem to bych 1.3. nesměla hrát dvoják Lišky Bystroušky...
Holt člověk nemůže mít všechno. Tak hlavně že jste si to užili a měli pěkné počasí ;-).
Pavlína Veselá
Dobrý den, na Vašich stránkách (http://www.ctyrhranne-zapisky.cz/ ) jsem nikde nenalezla Váš kontakt. Obsah blogu se mi velice líbí a chtěla jsem Vás kontaktovat ohledně nabídky spolupráce s druhým největším internetovým knihkupectvím Megaknihy.cz. Pokud to bude jen trochu možné, napište mi, prosím, na pavlina@megaknihy.cz. Do předmětu uveďte název Vašeho blogu. Těším se na spolupráci, Pavlína Veselá
Markéta Dobešová
Dobrý den,
kontakt na mě na stránkách určitě k nalezení je, ale nevadí ;-).
Můj blog je nekomerční, a tak to zatím zůstane i nadále. Pokud bych si to někdy v budoucnu rozmyslela, určitě bych Vás kontaktovala. Zatím o umístění reklam nestojím.
Děkuji za nabídku a přeji hezký den.
Markéta Dobešová
boso
Na GeoTřebíči byl odkaz na tenhle blog a když už jsem se v Ově nedočkal povídání o dlouhém putování :-( , tak si stránku přidávám do skožky -ke kávě- a budu postupně pročítat. Zatím jsem proletěl přechod Krkonoš a jsem navnaděn :D.

Hezké napsaný blog a krásné fotky,
P.
Markéta Dobešová
Ahoj Boso,
díky za kladné hodnocení blogu. ;-)
Když se mi někdo z Ostravy ozve a event zorganizuje, ráda přijedu. :-) Myslím, že mi někdo o někom říkal, kdo by to byl ochotný udělat, ale bohužel už nevím, kdo to byl. Tak ať mě kdyžtak kontaktují a můžeme to klidně domluvit ještě na konec března.

Přeji hezké počtení u kávy! ;-)
Pavel K
Ještě malý dotaz jako ke kolegyni fotografce. Co používáte k focení na cestách. Mám zrcadlovku ale na cesty je pro mě nepohodlně velká. A tak by mě zajímalo, jak vy děláte ty krásný fotogafie z cest.
Markéta Dobešová
Dobrý den, Pavle,
veškerou (i příležitostně) použitou fototechniku jsem se snažila vypsat v záložce O mně. Z toho, co je tam uvedené, používám nejčastěji klasickou zrcadlovku Nikon D90 se setovým objektivem Nikon DX 18-105mm. Máte pravdu, bohužel se pronese, a tak když se mi nechce tahat, beru si kompakt Canon PowerShot G12:

http://www.canon.cz/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g12/

Je to velmi dobrý foťák, můžu ho jenom doporučit. Fotí také do RAWu a nic neváží. Myslím, že je i kvalitnější než ta zrcadlovka, kterou mám.

I přesto ale většinu fotek dělám Nikonem D90, fotila jsem s ním celé Alpy i poslední Krkonoše. (O ten Canon se totiž dělím s druhou osobou, Nikon je pouze můj.)
Aby se tolik nepronesl a byl co nejméně rozměrný, nahradila jsem pouzdro na co nejúspornější - Nikon CF-DC1. Je to jen lehký obal bez kapes, příslušenství k foťáku mívám v krosně. S ním už se dá nosit bez problémů přes rameno. ;-)
Pavel K.
Krása a inspirace, toho jsou plné vaše stránky. Původně jsem měl něco jiného na práci a potom jsem se dostal přes Facebook na vaše stránky a klikal jsem a prohlížel a četl a kochal se :-) Moc děkuji za to potěšení, těším se na vaše další zážitky a přeji mnoho zdaru a pohody. P
Markéta Dobešová
Pavle, moc Vám děkuji za pozitivní odezvu a za kladné hodnocení blogu, potěšil jste mě! :-) I já Vám přeji mnoho dobrého, hezké výlety a slunce na cestách.
Mějte se krásně, hezký den!
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Kamil
Koukám, že si dnes oslavila první pětiletku ve Zlaté kapličce. První krok k tomu, aby si jednou měla svoji bustu ve foyeru ND :)
Ať se daří a stále tě to baví.
Markéta Dobešová
Kamile, díky!
Vždycky jsem říkala, že Národní divadlo je to nejlepší, co mě v životě potkalo, a myslím, že to ještě párkrát zopakuji. ;-) Když jsem před pěti lety touto dobou šla poprvé do služby, nikdy by mě nenapadlo, že v ní zůstanu pět let. Doufám, že ty roky zde budou přibývat, mám to tu opravdu ráda.
Zdraví Čtyřhranka :-)
Aleš (Pif73)
Inspirující povídání a fotky. O tomhle webu jsem se dověděl náhodně jen díky zmínce v blogu kačera Paha Ahma na geocaching.cz, ve kterém shrnuje svůj první kačerský rok.
...
No, nedokážu zatím moc víc, než v němém úžasu zírat na tu krásu a výkony. A snít.
Tak hodně štěstí na dobré/snesitelné počasí při dalších túrách a vůbec všechno dobré.
Díky za sdílení takových zážitků.

Markéta Dobešová
Ahoj Aleši,
děkuji za pozitivní ohlas na můj blog! Budu se snažit i dál podávat reportáž o kráse tohohle světa nejlíp, jak mi to půjde. :-)
I Tobě přeji spoustu pěkných zážitků a při nich krásné počasí.
Zdraví Čtyřhranka Markéta
dejwy
Chtěl bych tímto jednak poděkovat za příjemný zážitek z koncertu v Olšině, kam jsme se neplánovaně nakonec dostal (hradišťáci z NvN za účastí tvého houslového doprovodu). Ač zvuk v sále byl hodně na hraně, nakonec to bylo fajn a nečekaně dlouhé a výborné i když o půlnoci už jsem musel ze sálu odejít.
A druhá věc - v podstatě musím konstatovat, že málokdo tak klame tělem jako ty. Na první pohled bych nikdy nevěřil, že dokážeš zdolat takové náročné výzvy. Klobouk dolů.
Zdraví dejwy
Markéta Dobešová
Ahoj Dejwy!
Díky moc za odezvu na koncert v Olšině, byla to sranda a moc ráda jsem si s NvN zahrála. Publikum bylo skvělé, pro takové obecenstvo se hraje úplně samo! :-) Postupně shromažďuji materiály a doufám, že brzy napíšu krátký článek o této akci ;-).
Jinak díky, Alpy byly opravdu náročné, ale parádní. Rozhodně se zařadily do popředí v mé pomyslné truhličce nejlepších životních zážitků.

Díky a těším se zase na nějaký další koncert s NvN, třeba se tam opět potkáme. ;-)
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Jirka
Tisíceré díky, moc si toho vážím a opravdu už dlouho hledám něco takového, :-) Oboje si objednám, prostuduji a kdybych měl snad u něčeho pochybnosti nebo nevěděl ještě bych se zeptal. Ještě jednou moc děkuji, za pomoc, rychlou odpověď i vstřícnost, pomohla jsi mi ani nevíš jak moc :)
Přeji hodně štěstí do dalších cest a při poznávání rozmanitých krás přírody :-)
Markéta Dobešová
Jirko, nemáš zač, s tímhle Ti ráda pomůžu ;-).
Ta knížka je k nezaplacení, kromě kompletních map, výškových profilů a popisů cest, tam najdeš ještě spoustu dalších užitečných informací, jako kde se dá přespat a za kolik, kde vybrat v bankomatu nebo jak dlouho mají otevřeno v krámě. :-) Kdyby ses rozhodl nakonec jen pro jednoho průvodce, vezmi toho červeného, ten je nejrozšířenější a informačně asi nejlepší.
Až budeš mít průvodce, můžeme se sejít a můžu Ti podrobně popsat jednotlivé úseky cesty, na co dát pozor, čemu se vyhnout atd.
Fandím Ti, určitě tam jdi. Kdo prošel, nelitoval. ;-)
Jirka
Ahoj, četl jsem článek "Jak jsme přešli Alpy z Mnichova do Benátek" a opravdu moc závidím takový krásný zážitek, sám bych si to rád jednou vyzkoušel. Vím že chci asi moc ale nebylo by možné nechat si od tebe poslat nějaké mapy tras nebo mapu rovnou celkové trasy? Opravdu bych to rád také zažil jen se bych potřeboval pro představu nějakou trasu a nejlépe tu samou. Předem moc děkuji za odpověď :-)
Markéta Dobešová
Ahoj Jirko,
děkuji za pozitivní ohlas! Pokud se rozhodneš cestu podstoupit, budu Ti moc fandit, je to rozhodně životní zážitek, který za tu námahu a dřinu stojí. :-)
A teď tedy k samotné trase cesty: jedná se o jednu z nejnáročnějších turistických evropských dálkových tras, která byla zmapovaná před (asi tak) čtyřiceti lety, a od té doby se těší velké oblíbenosti. Trasa má více variant, ale nejchozenější, a také ta, kterou jsme šli my, je taková, kterou popisuje tento průvodce:

https://www.rother.de/feinbild/3763340696.jpg

Najdeš v něm mapy a podrobný popis cesty, a v podstatě si s ním bohatě vystačíš. Bohužel průvodce je pouze v němčině a musíš si ho objednat na nějakém německém eshopu, případně Ti můžu dát tip na člověka v Praze, který Ti průvodce objedná a prodá. Já jsem ho koupila online, ale posílali mi ho čtvrt roku (!). Chce to tedy počítat s tím, že to může trvat.
Vyplatí se také mít ještě druhého průvodce, často jsem vídala tento, ale my jsme ho neměli.

http://www.muenchenvenedig.de/4910_bearbeitet-1.jpg

V případě, že bys chtěl mít o trase víc informací, co Tě čeká, na co se připravit, můžu se s Tebou někdy sejít a dát Ti nějaké rady. Dobré by bylo, kdybys už při tom měl toho průvodce. ;-)
Kdybys chtěl s něčím poradit, ptej se ;-)
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Petr Vlček
Markétko, je obdivuhodné, co jsi schopna fyzicky absolvovat, při tom vnímat krásy kolem, zachytit je na snímky a ještě to poutavě a stylisticky skvěle popsat. Krásně se to čte a příjemně se kouká na obrázky. Přitom to vůbec není jednoduché. Ti z nás, kteří si alespoň něco málo z toho, co jsi zde zveřejnila taky zkusili to ví moc dobře.
Z blogu vyzařuje touha splnit si svá náročná předsevzetí. Přeji ti ať ti to vydrží a to bez újmy na těle i na duši.
Markéta Dobešová
Ahoj Petře, díky za pozitivní ohlas, je hezké to číst ;-) Jednoduché to není, přiznám se, že nejsem spisovatel a každý článek vzniká velmi pomalu. :-) Doufám, že se budu časem zlepšovat ;-)
Zdeněk Charvát (DrakMrak)
Ahoj Markéto :)
neděle až úterý budu v Praze :) kdyžtak na ten majl z kterýho ti píšu můžeš odpovědět na ten reaguju :)
Drakmrak
MP
Jo buďte i nadále taková. A nenechte si vzít tu radost, ten úžas, tu krásu která je nezávislá na tom jak vypadáte.(I když i to je zajímavé:-)).Vracejte se k tomu, jak jen to jde.A dávejte na sebe pozor...na stezkách se řetězy, ze kterých se padá i na ty řetězy které by se chtěli tvořit uvnitř.Jste příliš cenná...tím co dáváte.
Markéta Dobešová
Děkuji! Je hezké, že mi to říkáte, budu se opatrovat, slibuji ;-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace