Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1692810
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Kamil
Koukám, že si dnes oslavila první pětiletku ve Zlaté kapličce. První krok k tomu, aby si jednou měla svoji bustu ve foyeru ND :)
Ať se daří a stále tě to baví.
Markéta Dobešová
Kamile, díky!
Vždycky jsem říkala, že Národní divadlo je to nejlepší, co mě v životě potkalo, a myslím, že to ještě párkrát zopakuji. ;-) Když jsem před pěti lety touto dobou šla poprvé do služby, nikdy by mě nenapadlo, že v ní zůstanu pět let. Doufám, že ty roky zde budou přibývat, mám to tu opravdu ráda.
Zdraví Čtyřhranka :-)
Aleš (Pif73)
Inspirující povídání a fotky. O tomhle webu jsem se dověděl náhodně jen díky zmínce v blogu kačera Paha Ahma na geocaching.cz, ve kterém shrnuje svůj první kačerský rok.
...
No, nedokážu zatím moc víc, než v němém úžasu zírat na tu krásu a výkony. A snít.
Tak hodně štěstí na dobré/snesitelné počasí při dalších túrách a vůbec všechno dobré.
Díky za sdílení takových zážitků.

Markéta Dobešová
Ahoj Aleši,
děkuji za pozitivní ohlas na můj blog! Budu se snažit i dál podávat reportáž o kráse tohohle světa nejlíp, jak mi to půjde. :-)
I Tobě přeji spoustu pěkných zážitků a při nich krásné počasí.
Zdraví Čtyřhranka Markéta
dejwy
Chtěl bych tímto jednak poděkovat za příjemný zážitek z koncertu v Olšině, kam jsme se neplánovaně nakonec dostal (hradišťáci z NvN za účastí tvého houslového doprovodu). Ač zvuk v sále byl hodně na hraně, nakonec to bylo fajn a nečekaně dlouhé a výborné i když o půlnoci už jsem musel ze sálu odejít.
A druhá věc - v podstatě musím konstatovat, že málokdo tak klame tělem jako ty. Na první pohled bych nikdy nevěřil, že dokážeš zdolat takové náročné výzvy. Klobouk dolů.
Zdraví dejwy
Markéta Dobešová
Ahoj Dejwy!
Díky moc za odezvu na koncert v Olšině, byla to sranda a moc ráda jsem si s NvN zahrála. Publikum bylo skvělé, pro takové obecenstvo se hraje úplně samo! :-) Postupně shromažďuji materiály a doufám, že brzy napíšu krátký článek o této akci ;-).
Jinak díky, Alpy byly opravdu náročné, ale parádní. Rozhodně se zařadily do popředí v mé pomyslné truhličce nejlepších životních zážitků.

Díky a těším se zase na nějaký další koncert s NvN, třeba se tam opět potkáme. ;-)
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Jirka
Tisíceré díky, moc si toho vážím a opravdu už dlouho hledám něco takového, :-) Oboje si objednám, prostuduji a kdybych měl snad u něčeho pochybnosti nebo nevěděl ještě bych se zeptal. Ještě jednou moc děkuji, za pomoc, rychlou odpověď i vstřícnost, pomohla jsi mi ani nevíš jak moc :)
Přeji hodně štěstí do dalších cest a při poznávání rozmanitých krás přírody :-)
Markéta Dobešová
Jirko, nemáš zač, s tímhle Ti ráda pomůžu ;-).
Ta knížka je k nezaplacení, kromě kompletních map, výškových profilů a popisů cest, tam najdeš ještě spoustu dalších užitečných informací, jako kde se dá přespat a za kolik, kde vybrat v bankomatu nebo jak dlouho mají otevřeno v krámě. :-) Kdyby ses rozhodl nakonec jen pro jednoho průvodce, vezmi toho červeného, ten je nejrozšířenější a informačně asi nejlepší.
Až budeš mít průvodce, můžeme se sejít a můžu Ti podrobně popsat jednotlivé úseky cesty, na co dát pozor, čemu se vyhnout atd.
Fandím Ti, určitě tam jdi. Kdo prošel, nelitoval. ;-)
Jirka
Ahoj, četl jsem článek "Jak jsme přešli Alpy z Mnichova do Benátek" a opravdu moc závidím takový krásný zážitek, sám bych si to rád jednou vyzkoušel. Vím že chci asi moc ale nebylo by možné nechat si od tebe poslat nějaké mapy tras nebo mapu rovnou celkové trasy? Opravdu bych to rád také zažil jen se bych potřeboval pro představu nějakou trasu a nejlépe tu samou. Předem moc děkuji za odpověď :-)
Markéta Dobešová
Ahoj Jirko,
děkuji za pozitivní ohlas! Pokud se rozhodneš cestu podstoupit, budu Ti moc fandit, je to rozhodně životní zážitek, který za tu námahu a dřinu stojí. :-)
A teď tedy k samotné trase cesty: jedná se o jednu z nejnáročnějších turistických evropských dálkových tras, která byla zmapovaná před (asi tak) čtyřiceti lety, a od té doby se těší velké oblíbenosti. Trasa má více variant, ale nejchozenější, a také ta, kterou jsme šli my, je taková, kterou popisuje tento průvodce:

https://www.rother.de/feinbild/3763340696.jpg

Najdeš v něm mapy a podrobný popis cesty, a v podstatě si s ním bohatě vystačíš. Bohužel průvodce je pouze v němčině a musíš si ho objednat na nějakém německém eshopu, případně Ti můžu dát tip na člověka v Praze, který Ti průvodce objedná a prodá. Já jsem ho koupila online, ale posílali mi ho čtvrt roku (!). Chce to tedy počítat s tím, že to může trvat.
Vyplatí se také mít ještě druhého průvodce, často jsem vídala tento, ale my jsme ho neměli.

http://www.muenchenvenedig.de/4910_bearbeitet-1.jpg

V případě, že bys chtěl mít o trase víc informací, co Tě čeká, na co se připravit, můžu se s Tebou někdy sejít a dát Ti nějaké rady. Dobré by bylo, kdybys už při tom měl toho průvodce. ;-)
Kdybys chtěl s něčím poradit, ptej se ;-)
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Petr Vlček
Markétko, je obdivuhodné, co jsi schopna fyzicky absolvovat, při tom vnímat krásy kolem, zachytit je na snímky a ještě to poutavě a stylisticky skvěle popsat. Krásně se to čte a příjemně se kouká na obrázky. Přitom to vůbec není jednoduché. Ti z nás, kteří si alespoň něco málo z toho, co jsi zde zveřejnila taky zkusili to ví moc dobře.
Z blogu vyzařuje touha splnit si svá náročná předsevzetí. Přeji ti ať ti to vydrží a to bez újmy na těle i na duši.
Markéta Dobešová
Ahoj Petře, díky za pozitivní ohlas, je hezké to číst ;-) Jednoduché to není, přiznám se, že nejsem spisovatel a každý článek vzniká velmi pomalu. :-) Doufám, že se budu časem zlepšovat ;-)
Zdeněk Charvát (DrakMrak)
Ahoj Markéto :)
neděle až úterý budu v Praze :) kdyžtak na ten majl z kterýho ti píšu můžeš odpovědět na ten reaguju :)
Drakmrak
MP
Jo buďte i nadále taková. A nenechte si vzít tu radost, ten úžas, tu krásu která je nezávislá na tom jak vypadáte.(I když i to je zajímavé:-)).Vracejte se k tomu, jak jen to jde.A dávejte na sebe pozor...na stezkách se řetězy, ze kterých se padá i na ty řetězy které by se chtěli tvořit uvnitř.Jste příliš cenná...tím co dáváte.
Markéta Dobešová
Děkuji! Je hezké, že mi to říkáte, budu se opatrovat, slibuji ;-)
MP
S houslemi a na nádherných fotkách, v pohorkách v nádheře přírody, hudbou v národním divadle, ukazujete lidem, kteří už se zapomněli dívat, jak je svět krásný. Vy sama jste v tom jeden z krásných střípků opojné mozaiky světa kolem nás a my zase jednou stojíme tiše v úžasu.
Markéta Dobešová
Tak to je opravdu hezké slyšet! Děkuji za kompliment, budu se snažit být i nadále taková ;-). Hezký den!
MP
No tak jsem přišel na Váš blog a zjistil jsem, že víly existují...:-)
Markéta Dobešová
Díky :-) Pokud jste si vílu vždy představoval v pohorách a s krosnou na zádech, tak to jo :-D
Marek aka maaraplus
Zrovna jsem si bez dechu cetl deniky z prechodu Alp, a kdyz jsem se vratil z fotografie na posledni kus cesty u more, tak cely zapis zmizel? Velka skoda, doufam, ze se zase vrati! Musel to byt opravdu hluboky zazitek, obdivuji, ze jste to nevzdali a v cili to musela byt poradna euforie!
Markéta Dobešová
Ahoj Marku!
Omlouvám se Ti za zmatek, článek jsi chytl zrovna ve chvíli, kdy jsem ho na minutu zveřejnila kvůli korektuře od přátel ;-). Momentálně prochází drobnými úpravami a tak do dvou dnů bude publikovaný ;-) Jsem ráda, že se Ti článek líbí, díky za komentář!
Jinak máš pravdu, dojít po měsíci do Benátek byla obrovská euforie, jsem ráda, že jsme to nakonec nevzdali, i když moc nechybělo...
Slibuji, že k publikaci dojde co nejdřív! ;-)
dachmh
Díky za odkaz na tvůj blog, Markéto! Opravdu jsem se pobavil - se sněžnicemi se běhá fakt blbě :-D.
Máš to tu opravdu pěkné, jen tak dál, budu sledovat...
Pokud vám to o víkendu vyjde, brnkni, dáme pivko, pokecáme... ;-)
Markéta Dobešová
Dachu, moc díky! To běhání na sněžnicích musím ještě poladit :-D Tento víkend to s druhou Mayovkou vypadalo až do dneška dobře, ale dnes se to nějak zvrtlo. Ještě nic není ztracené, tak uvidíme ;-) Každopádně Mayová story bude pokračovat!
Maxinoha
Díky za pěkný článek k mé keši. Dovolil jsem si přidat odkaz na této stránce: http://www.lkpm.eu/
Markéta Dobešová
Já také děkuji, a to hlavně za super zážitek na skvělé keši. ;-)
Michal Kupsa
Ahoj,
tak to mi nedá, abych neprovedl první zápis do knihy návštěv na tvém novém webu, který je navíc (po programátorské stránce) dílem mého kamaráda a také autora i mého webu. Máš to tu hezký a taky dobře našlápnuto, budu sledovat!
Držím palec a zdravím !
Michal Kupsa alias Kapsa
Markéta Dobešová
Kapso díky, ocenění od zkušenějšího kolegy si vážím! Michal dělá parádní stránky, jsem moc spokojená. Tvůj blog čtu samozřejmě pravidelně, a mám se ještě hodně co učit. Zdraví Čtyřhranka Markéta
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace