Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
15142065
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Jang
Kdy se můžeme těšit na tvoje postřehy a fotky z Kungsleden? Hezké a inspirativní čtení ty tvoje zápisky! Hodně zdraví, Jang
Španěl
Stumbled on your inspiring cache logs in the Pyrenees, worked my way here. You seem like a wonderful person, you got some very cool photos, and your treks and stories are just awesome. Rock on o/
jihula.team
Já jen, klobouk dolů. Jsme kačeři, ale na Tebe Čtyřhranko, prostě nemáme. Pěkné stránky.
Jana
Ahoj Markéto, jsem úplně cizí, vůbec ne stejně stará, už bohužel za horizontem a kvůli všelijakému času atd. toho bláznivého asi už moc nestihnu podniknout ... jen jsem se zas trochu začetla a zadívala do stránek o tvém cestování, a tak píšu záviděníhodný pozdrav ... Krkonoše jsem přešla, na Korsice nebyla ... věci si vozím raději na kole (zvládla jsem dojet k moři i zpět, ale ne sama, chybí odvaha), pěšky to je dřina - jak řešíš taky pití, když jsi vysoko v horách? (no asi vím jak) - no, tak jsem se nechala chvíli unést cestováním aspoň zprostředkovaně, dík, přeju hodně dobrých nápadů a cest! Jana.L, žijící na Zlaté stezce, ale na té cache jsem ještě nebyla :-)
Eliška Skočovská
Tak jsem tak jednou hledala, co naplánovat na víkend za akci..napadly mě Jizerky a hned při prvním odkazu narazím na tebe :) Jak dopadlo tvoje pracovní místo v Polsku? Zdravíme z Prahy Eliška a Jarda z Korsiky :)
Markéta Dobešová
Eliško a Jardo, moc vás oba zdravím! :-)

Jsem ráda, že jste se ozvali a omlouvám se za opožděnou odpověď, přeci jen sem nechodím zrovna často.

Do Polska jsem nakonec neodjela, zaměstnali mě v Plzeňském divadle, takže jsem zůstala doma, což je dobře. Teď už bydlím v Plzni a mám to tu ráda. ;-)
Jak bylo v Jizerkách? Babí léto tam musí být krásné, ne? A co vy, kdy se budete stěhovat do Vidimi?

Mám mail marketa.dobesova@gmail.com, ten vybírám častěji.

Zdravím a přeji hezké pozdně letní dny! :-)
Markéta
tarmara
Gratuluju ke spuštění té českorajské dálkoplazí šílenosti. Nemít doma dvě děti a nemuset zítra dopráce, tak vyrážím. Takhle jdu vymýšlet argumenty pro celovíkendový opušťák.... Díky
Markéta Dobešová
Ahoj Tarmaro,
díky! :-D
Momentálně jsem publikovala také článek o tom, jak jsem ji zakládala. Najdeš ho pod nadpisem Příběhy ze Zlaté stezky ;-).
Projít se to nicméně dá i etapovitě vždy s návratem domů, takže bys to možná na vícero návštěv zvládla i s prckama. ;-)
Zdravím!
Honza
Ahoj Markéto,
jsem rád, že se na Tvých stránkách po delší době objevil další příspěvek - že se chystáš zdolat další výzvu v podobě pyrenejské HRP.
Přeji Ti hodně štěstí a veselou mysl nejenom k této cestě a už se těším, až nám o ni budeš opět nádherně vyprávět.
(Třeba zase u nás na Keškové hoře /Andrlově chlumu/ nad UO).
Markéta Dobešová
Ahoj Honzo,
děkuji za podporu!
Nyní už mohu prohlásit, že HRP přechod Pyrenejí jsme úspěšně zdolali a šťastně se vrátili domů.
Povídání snad také někdy bude, ale to se jistě včas dozvíš.
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Michal
Zdravím Vás Markéto!

Máte opravdu moc krásný blog, jste velmi odvážná dívka, která má ráda přírodu.
Chtěl bych se Vás zeptat, zda jste zadaná, či zda hledáte nějakou zpřízněnou duši? (pokud ano jaký typ mužů se Vám libí?)

Jana O.
Dlouho se mi honila v hlavě myšlenka vícedenního pochodu a díky Vašemu krásnému popisu výletu z Harrachova do Horního Maršova,jsem se jenom utvrdila,že musím prostě vyrazit.Nejsem tak aktivní turista, začínám si plnit sny teprve druhým rokem. Opravdu se mi líbí Vaše názory,protože s Vámi naprosto souhlasím. Od nepochopitelných fitness center v Harrachově až třeba po to,že nejde o značku oblečení, ta z nás horala/turistu nedělá. Opravdu je všude tak vlezlá komerčnost, je mi z toho často úzko. Protože i mnoho přátel v téhle pasti žije.
Je málo lidí,kteří to vidí stejně!!!
Jsme skoro stejně staré,teď mi táhne na 26 ;-)
Velké DĚKUJI za typ na výlet a za to,že vím,že jsou na světě lidi se stejnými názory a že tahle idea má smysl. Konečně někdo normální :-):cool:
A opravdu Vás obdivuji a zároveň se stydím,že jsem až tak promeškala. :-(
Markéta Dobešová
Dobrý den, Jano,
nemyslím, že byste toho až tolik promeškala, 26 je přeci ještě mladý věk. :-) (aspoň doufám! :-D) A jestli si právě nyní začínáte plnit sny, tak máte dost šance, že jich mnoho uskutečníte.

Na přechod Krkonoš určitě vyražte, je to krásný zážitek a pro začátek není až tak náročný na organizaci ani na realizaci. Nakonec, po cestě je mnoho chat a penzionů.
A teď v babím létě je v Krkonoších obzvlášť krásně, ještě je v nich teplo, ale už mají lehkou náladu podzimní nostalgie. Však uvidíte. ;-)

Zdraví Čtyřhranka Markéta
Honza
Uplnou náhodou jsem se dostal na tento blog a musím říct, že smekám, úžasný popisky cest a ještě lepší fotky. Jenom by mě zajímalo, jestli je to povolené od zaměstnavatele riskovat zranění rukou na skalách(pochopil jsem, že jste houslistka v ND) :-D. Ne, hlavně by mě zajímalo, co nosíte za boty na takhle dlouhé treky? Díky a fandím Vám
Markéta Dobešová
Dobrý den, Honzo,
díky za komentář, potěšil jste mě. ;-)
Jsem houslistka, změnila jsem působiště, v poslední době se spíše objevuji v Plzeňském divadle než v ND v Praze, i když i tam ještě stále hraju.

Popravdě - já na skalách tolik nelozím. Jsem spíš chodec a tulák, horolezec určitě ne. A u turistiky hrozí nebezpečí poškození rukou asi tak stejně, jako při běžné chůzi.

Boty na dlouhé treky mám celokožené pohory nad kotníky.

Zdravím! :-)
Martin
WOW, WOW, WOW a ještě jednou WOW!!!
Co víc k tomu napsat. Blog úžasný, zážitky skvělé, fotky dechberoucí!!! Jsem moc rád, že jsem se vypravil na event, kam se mi moc nechtělo a děkuju tak za příležitost Tě poznat.
Tak ještě jednou WOW, WOW, WOW!!! Díky!
Markéta Dobešová
Martine, trochu opožděně, ale děkuji za účast na eventu i za milý komentář! :-)
Milan
Ahoj
Výborný blog. Nejvíce mě zaujala ta cesta přes Alpy!! Nádhera. Mohl bych poprosit, zda by ses mi neozvala na e-mail? Plánuji něco podobného (vlastně úplně stejného), akorát bych chtěl jít sám. Takže bych měl pár dotazů ohledně výbavy apod. :-)

Díky!
Milan
Markéta Dobešová
Ahoj Milane,
díky za komentář a kladné hodnocení blogu :-).
Mail je: marketa.dobesova@gmail.com
Ptej se.
Zdraví MD.
Kapička. Guttulla
Super blog, vtipný, fotky krásné, postupně ho projedu celý :-) jinak jsme se \"potkali\" na jedné keši v Hloubětíně, myslím, že nějaká earthka, ale měla jste tam fotku a já si Vás nějakým zázrakem zapamatoval ;-) Držím palce na dalších cestách a trochu závidím, protože já už tolik možností nemám - není čas a když je, tak se věnuju dceři; tak hodně štěstí a užívejte volnosti a svobody co nejvíc to jde - keškám zdar a vandrům zvlášť!
Markéta Dobešová
Díky za pozitivní ohlas na blog, každého takového si velmi cením. :-)
V Hloubětíně jsem se pohybovala někdy na jaře, takže je to možné.
Zdravím a také přeji mnoho zdaru na cestách i mimo ně, slunce ve tváři a vítr v zádech! :-)
cestovatel
Zdravím Vás Markéto, vím, že ptát se na věk ženy je neslušné, proto se vás zeptám jinak, ve kterém roce jste se narodila?

děkuji
Markéta Dobešová
Zdravím,
narodila jsem se 1990, je mi tedy 25 let. ;-)
Kris
Díky za seznam:)

zrovna ty kalhoty vypadají totiž dost dobře :D tak sem tajně doufala, že se dozvím, co to je za značku/model;)

A je krásně vidět, že člověk nemusí mít tisíce, aby se vypravil ven a něco zažil.
Markéta Dobešová
Kalhoty jsou sice po mojí ségře, (vyřadila je ze šatníku jako -na vyhození-) ale značka na nich napsaná je - Alpine Pro. :-) Model už Vám bohužel neřeknu, ten na nich napsaný není. A až na to, že jsou mi trochu velké (což není jejich chyba) jsou skutečně dobré, vzdušné, lehké, jen tak rychle se neprodřou. Chodila jsem v nich i ve vedrech v Itálii, nechtěla jsem si spálit nohy, a žádné extrémní vedro mi v nich nebylo. Jsou to vlastně asi moje nejoblíbenější kalhoty. ;-)

Matěj mi jednou vyprávěl o jednom publicistovi, který se živí cestováním (jméno si nevzpomenu, ale můžu se ho na to zeptat, jestli chcete ;-)). Jeho oblíbenou destinací jsou hlavně země třetího světa, Indie atd. A ten říkal, že na své cesty jezdí zásadně ve starém a hodně opotřebovaném oblečení, protože tak člověk lépe zapadne do společnosti normálních lidí, lépe ho mezi sebe přijmou, než kdyby byl oblečený ve značkových hadrech.

A za sebe přidám ještě jednu zkušenost, a sice že ty obyčejné a levné hadry jsou mnohem pohodlnější než módní sportovní oblečení, už prostě proto, že Vám na nich nezáleží. Je vám jedno, jestli si při sednutí na obrubník umažete zadek, v dešti zabahníte nohavice nebo na vás v hospodě někdo vyleje pivo. Tohle se mi na vandrech vždycky líbilo - svoboda, že nemusíte řešit, co máte na sobě. ;-)

Cestování zdar! :cool:
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace