Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
10161333
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
tarmara
Gratuluju ke spuštění té českorajské dálkoplazí šílenosti. Nemít doma dvě děti a nemuset zítra dopráce, tak vyrážím. Takhle jdu vymýšlet argumenty pro celovíkendový opušťák.... Díky
Markéta Dobešová
Ahoj Tarmaro,
díky! :-D
Momentálně jsem publikovala také článek o tom, jak jsem ji zakládala. Najdeš ho pod nadpisem Příběhy ze Zlaté stezky ;-).
Projít se to nicméně dá i etapovitě vždy s návratem domů, takže bys to možná na vícero návštěv zvládla i s prckama. ;-)
Zdravím!
Honza
Ahoj Markéto,
jsem rád, že se na Tvých stránkách po delší době objevil další příspěvek - že se chystáš zdolat další výzvu v podobě pyrenejské HRP.
Přeji Ti hodně štěstí a veselou mysl nejenom k této cestě a už se těším, až nám o ni budeš opět nádherně vyprávět.
(Třeba zase u nás na Keškové hoře /Andrlově chlumu/ nad UO).
Markéta Dobešová
Ahoj Honzo,
děkuji za podporu!
Nyní už mohu prohlásit, že HRP přechod Pyrenejí jsme úspěšně zdolali a šťastně se vrátili domů.
Povídání snad také někdy bude, ale to se jistě včas dozvíš.
Zdraví Čtyřhranka Markéta
Michal
Zdravím Vás Markéto!

Máte opravdu moc krásný blog, jste velmi odvážná dívka, která má ráda přírodu.
Chtěl bych se Vás zeptat, zda jste zadaná, či zda hledáte nějakou zpřízněnou duši? (pokud ano jaký typ mužů se Vám libí?)

Jana O.
Dlouho se mi honila v hlavě myšlenka vícedenního pochodu a díky Vašemu krásnému popisu výletu z Harrachova do Horního Maršova,jsem se jenom utvrdila,že musím prostě vyrazit.Nejsem tak aktivní turista, začínám si plnit sny teprve druhým rokem. Opravdu se mi líbí Vaše názory,protože s Vámi naprosto souhlasím. Od nepochopitelných fitness center v Harrachově až třeba po to,že nejde o značku oblečení, ta z nás horala/turistu nedělá. Opravdu je všude tak vlezlá komerčnost, je mi z toho často úzko. Protože i mnoho přátel v téhle pasti žije.
Je málo lidí,kteří to vidí stejně!!!
Jsme skoro stejně staré,teď mi táhne na 26 ;-)
Velké DĚKUJI za typ na výlet a za to,že vím,že jsou na světě lidi se stejnými názory a že tahle idea má smysl. Konečně někdo normální :-):cool:
A opravdu Vás obdivuji a zároveň se stydím,že jsem až tak promeškala. :-(
Markéta Dobešová
Dobrý den, Jano,
nemyslím, že byste toho až tolik promeškala, 26 je přeci ještě mladý věk. :-) (aspoň doufám! :-D) A jestli si právě nyní začínáte plnit sny, tak máte dost šance, že jich mnoho uskutečníte.

Na přechod Krkonoš určitě vyražte, je to krásný zážitek a pro začátek není až tak náročný na organizaci ani na realizaci. Nakonec, po cestě je mnoho chat a penzionů.
A teď v babím létě je v Krkonoších obzvlášť krásně, ještě je v nich teplo, ale už mají lehkou náladu podzimní nostalgie. Však uvidíte. ;-)

Zdraví Čtyřhranka Markéta
Honza
Uplnou náhodou jsem se dostal na tento blog a musím říct, že smekám, úžasný popisky cest a ještě lepší fotky. Jenom by mě zajímalo, jestli je to povolené od zaměstnavatele riskovat zranění rukou na skalách(pochopil jsem, že jste houslistka v ND) :-D. Ne, hlavně by mě zajímalo, co nosíte za boty na takhle dlouhé treky? Díky a fandím Vám
Markéta Dobešová
Dobrý den, Honzo,
díky za komentář, potěšil jste mě. ;-)
Jsem houslistka, změnila jsem působiště, v poslední době se spíše objevuji v Plzeňském divadle než v ND v Praze, i když i tam ještě stále hraju.

Popravdě - já na skalách tolik nelozím. Jsem spíš chodec a tulák, horolezec určitě ne. A u turistiky hrozí nebezpečí poškození rukou asi tak stejně, jako při běžné chůzi.

Boty na dlouhé treky mám celokožené pohory nad kotníky.

Zdravím! :-)
Martin
WOW, WOW, WOW a ještě jednou WOW!!!
Co víc k tomu napsat. Blog úžasný, zážitky skvělé, fotky dechberoucí!!! Jsem moc rád, že jsem se vypravil na event, kam se mi moc nechtělo a děkuju tak za příležitost Tě poznat.
Tak ještě jednou WOW, WOW, WOW!!! Díky!
Markéta Dobešová
Martine, trochu opožděně, ale děkuji za účast na eventu i za milý komentář! :-)
Milan
Ahoj
Výborný blog. Nejvíce mě zaujala ta cesta přes Alpy!! Nádhera. Mohl bych poprosit, zda by ses mi neozvala na e-mail? Plánuji něco podobného (vlastně úplně stejného), akorát bych chtěl jít sám. Takže bych měl pár dotazů ohledně výbavy apod. :-)

Díky!
Milan
Markéta Dobešová
Ahoj Milane,
díky za komentář a kladné hodnocení blogu :-).
Mail je: marketa.dobesova@gmail.com
Ptej se.
Zdraví MD.
Kapička. Guttulla
Super blog, vtipný, fotky krásné, postupně ho projedu celý :-) jinak jsme se \"potkali\" na jedné keši v Hloubětíně, myslím, že nějaká earthka, ale měla jste tam fotku a já si Vás nějakým zázrakem zapamatoval ;-) Držím palce na dalších cestách a trochu závidím, protože já už tolik možností nemám - není čas a když je, tak se věnuju dceři; tak hodně štěstí a užívejte volnosti a svobody co nejvíc to jde - keškám zdar a vandrům zvlášť!
Markéta Dobešová
Díky za pozitivní ohlas na blog, každého takového si velmi cením. :-)
V Hloubětíně jsem se pohybovala někdy na jaře, takže je to možné.
Zdravím a také přeji mnoho zdaru na cestách i mimo ně, slunce ve tváři a vítr v zádech! :-)
cestovatel
Zdravím Vás Markéto, vím, že ptát se na věk ženy je neslušné, proto se vás zeptám jinak, ve kterém roce jste se narodila?

děkuji
Markéta Dobešová
Zdravím,
narodila jsem se 1990, je mi tedy 25 let. ;-)
Kris
Díky za seznam:)

zrovna ty kalhoty vypadají totiž dost dobře :D tak sem tajně doufala, že se dozvím, co to je za značku/model;)

A je krásně vidět, že člověk nemusí mít tisíce, aby se vypravil ven a něco zažil.
Markéta Dobešová
Kalhoty jsou sice po mojí ségře, (vyřadila je ze šatníku jako -na vyhození-) ale značka na nich napsaná je - Alpine Pro. :-) Model už Vám bohužel neřeknu, ten na nich napsaný není. A až na to, že jsou mi trochu velké (což není jejich chyba) jsou skutečně dobré, vzdušné, lehké, jen tak rychle se neprodřou. Chodila jsem v nich i ve vedrech v Itálii, nechtěla jsem si spálit nohy, a žádné extrémní vedro mi v nich nebylo. Jsou to vlastně asi moje nejoblíbenější kalhoty. ;-)

Matěj mi jednou vyprávěl o jednom publicistovi, který se živí cestováním (jméno si nevzpomenu, ale můžu se ho na to zeptat, jestli chcete ;-)). Jeho oblíbenou destinací jsou hlavně země třetího světa, Indie atd. A ten říkal, že na své cesty jezdí zásadně ve starém a hodně opotřebovaném oblečení, protože tak člověk lépe zapadne do společnosti normálních lidí, lépe ho mezi sebe přijmou, než kdyby byl oblečený ve značkových hadrech.

A za sebe přidám ještě jednu zkušenost, a sice že ty obyčejné a levné hadry jsou mnohem pohodlnější než módní sportovní oblečení, už prostě proto, že Vám na nich nezáleží. Je vám jedno, jestli si při sednutí na obrubník umažete zadek, v dešti zabahníte nohavice nebo na vás v hospodě někdo vyleje pivo. Tohle se mi na vandrech vždycky líbilo - svoboda, že nemusíte řešit, co máte na sobě. ;-)

Cestování zdar! :cool:
Kris
Zdravím cestovatele,
přečetla jsem přechod do Benátek jedním dechem a teda jste dobří, že jste to zvládli i v takových podmínkách, fotky nádhera. Zkusím se inspirovat na výlet aspoň z těch dosažitelných českých počinů.

Co bych brala jako dobrý bonus, kdybyste přidala i nějaké recenze vybavení, co jste na své cestě použila.

Děkuji a cestování zdar,
Kris
Markéta Dobešová
Dobrý den, Kris,
omlouvám se za opožděnou odpověď.
Díky za milý komentář. :-) I u nás v ČR je krásně, teď jsem například začala objevovat Český ráj, hlavně skrytá místa, kam moc turistů nechodí, a jsem úplně unešená tím, jak nádherný kraj to je. Člověk ani nemusí přejít hranice, aby viděl krásnou zem.

Co se týče vybavení v těch Alpách, tak jsme byli spíš vandráci než turisté. Měli jsme s sebou výbavu kategorií typu ´co dům dal´ a ´co nám kdo půjčil´ :-D. Nemám žádnou osvědčenou značku, na všechny věci se dívám hlavně z pohledu toho, kolik váží. Nicméně Vám tedy napíšu alespoň pár věcí, které jsme s sebou měli:

Krosna: Loap, myslím, že 60 litrů. Moc dobrá, nikde netlačila, ocenila bych ale postranní kapsy. Tato má jen vrchní a spodní, a když tu spodní překryjete spacákem, tak už máte k dispozici jen jednu. Taky by se hodil po staně nějaký držák nebo popruh na pití. Je velký opruz sundavat a vybalovat celou krosnu pokaždé, když se chcete napít. Nicméně jsem s ní ale byla spokojená.
Foto zde:
http://www.sport-mb.cz/fota/shopb/1021-1.jpg

Stan: Quechua T2 pro dvě osoby. Byl levný, vážil asi 3,4 kg a všechny bouřky a slejváky vydržel. Nemůžu na něj říct nic špatného.
Foto zde:
http://www.decathlon.pl/media/824/8249044/big_800PX_mediacom_579089861.jpg

Spacák: Loap Diamond. 1100 gramů, teplotní limit -3 stupně. Nic speciálního, ale účel plnil statečně. Zima nám nebyla, ve vyšších polohách jsme spali v chatách a když bylo v noci chladněji, spala jsem ve svetru a stačilo to. Jistě byste ale našla mnoho lepších spacáků. Tento prostě jen ´stačí´.

Čelovka: Led Liberty 102 LiteXpress. Mizerná, po pár dnech nošení v batohu se jí vyřachtal kontakt a zhasínala, bylo nutné ji pak vždy znovu zapnout. Stála asi 200 a přesně za to stála. Ještě že už jsem ji ztratila. :-D

Plynový vařič. Měli jsme ho, ale jaký už si nevzpomenu. To je ale stejně celkem jedno, u plynového vařiče člověk řeší jen dvě věci - kolik váží a jestli je plný.

Oblečení: Asi se picnete do čela, až Vám řeknu, že tričko jsem měla asi za 50 korun, svetr od Vietnamců, kalhoty půjčené od ségry a bundu od mámy :-). Ke mně si radši pro doporučení na trekové oblečení nechoďte... :-D

Mějte se krásně, užijte si léto a krásné počasí. Přeji mnoho hezkých zážitků při vandrování po naší vlasti! :-)
Mirek
Dobrý den, Markéto. Jste zadaná? Omluvte mou neomalenost :-)
Markéta Dobešová
Dobrý den, Mirku.
Nejsem a momentálně si toho velmi užívám. Být single vůbec není špatné! :-)
Kamil (KaMo_cz)
dobrý odkaz :-) http://coord.info/GC2YTYJ to jdeme 12.-14.6.
Markéta Dobešová
Už jsem koukala! Šla bych hned, ale nevím, co budu dělat příští týden, natož v červnu. V každém případě to ale beru na vědomí a pokusím se k vám připojit. ;-) Díky za echo!
Piotr
Dear Marketa,  
I´m a journalist from Poland and a fan of your blog. Your trip from Munich to Venice and text about it are very interesting. Amazing. Grats! I would like to write an article about your last year expedition - to Polish monthly magazine for mountains lovers "N.M.P" (www.npm.pl).
In the coming days I will be in Prague (23-26th of April). I saw information on your blog about this Thursday event. If it’s  not problem I’d like to be part of this meeting. I understand Czech language, but my Czech speaking in rather poor ;) I need few moments to talk/interview with you (and possibly with Matěj Kovalevský) Is it possible? Of course, not necessarily on Thursday. Please write me an e-mail if my idea is OK for you and of course if you find a minute.
Best
P.
Markéta Dobešová
Hi Piotr!
Thank you very much for your interest about my Munich- Venice story! Of course you are welcome on my event, if you want to, just come there. :-)
You can see exactly coordinates of meeting point on this link:

http://mapy.cz/s/hslN

Come inside and find room number 300 on third floor. If you will have a problem, call me on my phone:
+420 723 599 073.
I start to talk at 19:00.
After event we can talk about your wish of interview and find some free date. ;-)

I look forward to meeting you!
Markéta Dobešová
boso
špatný odkaz :-D

http://coord.info/GC2YTYJ
Markéta Dobešová
Ahoj Boso,
díky za echo, vypadá to bezvadně :-)
Snad na to také někdy dojde, ale nejdřív po prázdninách.
Čau a díky! :-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace