Report z vandru: Beskydy - IV

pátek 16. září, 2016

Naše šestidenní putování Beskydami bylo plné kouzelných momentů. Skutečně impozantní pohled se nám naskytl když jsme balancovali na hranici inverze ve výšce okolo 1000 m.n.m.. Ani mlha, ani slunce, ale něco mezi tím.
Článek už se připravuje! :-)

Report z vandru: Beskydy - III

pátek 9. září, 2016

Čtvrtého dne jsme vystoupili na ´Královnu Moravskoslezských Beskyd´, Lysou horu. Počasí se nám umoudřilo, je teplo a slunečno.
Pěkné dny! :-)

Report z vandru: Beskydy - II

čtvrtek 8. září, 2016

Beskydy nás zatím moc nešetřily, první dva dny jsme prošli v mlhách a deštích. S vyhlídkami radši šetříme, aby se nám náhodou neokoukaly. :-D Ráno jsme si ale užili pěknou "vyhlídku" na Muřinkovou kapli, u které jsme stanovali.
Jdeme dál :-).

Report z vandru: Beskydy - I

úterý 6. září, 2016

Vyrazili jsme na kratší túru do Beskyd. Z Rožnova pod Radhoštěm jsme zamířili do pohraničí, kde už druhým dnem putujeme po Beskydské magistrále. Už dva dny nás halí hustá mlha, ale když se jednou rozestoupila, bylo tu opravdu krásně.
Jdeme dál.

Přešli jsme Pyreneje!

úterý 4. duben, 2017

Společně s Kamilem Moravcem (alias KaMo_cz) jsme v srpnu úspěšně dokončili přechod Pyrenejí po trase HRP - Haute Route Pyrenées. Ušli jsme 884 km a na cestě byli 36 dní. Přechod jsme zahájili na začátku července ve francouzském pohraničním městě Hendaye u Atlantiku a zakončili v Banyuls sur Mer u Středozemního moře.
Byla to naše nejnáročnější doposud podniknutá cesta a zároveň největší zkušenost v horách. Děkuji Kamilovi za skvělý společný zážitek a za podporu.

Článek jistě bude, je však velkým tématem, a proto mi bude ještě nějaký čas trvat, než ho sepíšu. Prozatím vkládám jen toto krátké oznámení a fotku z vrcholu hory Canigou (2784 m.n.m.), která je na trase HRP poslední vysokou horou Pyrenejí. Zde jsme již věděli, že to nejtěžší už máme za sebou. :-)
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace