Report z vandru: Pisa, Itálie

pondělí 27. červenec, 2015

Jedním z největších překvapení v životě turisty je, když zjistíte, že nějaká obecně platná skutečnost je pravdivá. Jistěže to víte, viděli jste stovky fotek, všichni vám to popisovali stejně. Vlastně o tom vůbec nepochybujete a ani trochu nečekáte, že to bude jinak. A přesto, když ji vidíte naživo, vydechnete úžasem: "Páni, ona je fakt šikmá...!" :-D

Foto: Trochu jsem ji srovnala. Pořádek musí být. ;-)

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - VI

sobota 25. červenec, 2015

Napoleon měl pravdu. Nikde na světě to nevoní tak, jako na Korsice. Nezaměnitelná kombinace vůně moře, hor, borovicové pryskyřice a myrty se mi vtiskla do paměti. Prošla jsem celým ostrovem od severu na jih, projela pobřeží od jihu na sever a nakonec se vrátila od západu zpět na východ. Navštívila jsem přes deset korsických měst, přešla celé horské pásmo a potkala bezpočet skvělých lidí. Bude se mi krásně vzpomínat! :-)

Foto: Poslední vandr po pláži v Bastii.

Všem tulákům, vandrákům a přírodomilům zdar!

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - V

úterý 21. červenec, 2015

Jsme hrdá lůza z východu a nenasytně brázdíme západní Evropu. Zchudlí penězmi, však zbohatlí zážitky střídavě stopem nebo po svých vandrujeme po pobřeží krásné francouzské Korsiky, nemaje přitom víc peněz, než kolik se ztratí na dně hluboké kapsy. Naše hodnota pro místní trh se drze přibližuje nule. Spíme ve stanu, jíme z ešusu, a vůbec se za to nestydíme. Máme vše, co potřebujeme, a ani o trochu víc. Svět je velký a krásný a my jsme mladí a zdraví. Co ještě můžeme od života chtít?

Foto: Na pláži v Bonifaciu, nejjižnějším městě Korsiky. Bílé skály a tyrkysové moře. Nádherné město! :-)

Všem krásné letní dny.

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - IV

pondělí 20. červenec, 2015

Po patnácti dnech putování jsem došla až na konec slavné horské cesty GR 20! Mám za sebou jeden z nejnáročnějších dálkových treků v Evropě.

Chodím po kempu v Conce, zdravím se s ostatními ´randonéry´ a vzájemně si gratulujeme. Je nám vlastně ale trochu smutno, protože to celé skončilo. Byly to krásné dva týdny v nádherných Korsických horách a nikomu se nechce domů. Ani mně. Naštěstí mám ještě týden na to, abych si užila města a pláže. Vzhůru tedy do Bonifacia na nejjižnější cíp ostrova! :-)

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - III

pátek 17. červenec, 2015

Na chatě Tighjettu: Přijdu na recepci, majitel chaty a celá obsluha je opilá a veselá. Objednávám nocleh.
Majitel chaty se mě ptá: "Odkud seš?"
Já: "Z České republiky."
On: "Odkud?"
Já: "Z České republiky."
On: "Ahááá! Czechoslovakia!"
Nevím, co na to říct. Tak jsem se mile usmála a odpověděla:
"Oui, Czechoslovakia..." :-D

Foto: Hory jižní Korsiky jsou krásné. Nemůžu se jich vynadívat. Fotka zachycuje jednu z mnoha vyhlídek na trase.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace