PF 2016

čtvrtek 31. prosinec, 2015

AHOOOOOOOJ!!! :-)

Přeji vám všem šťastný a ve zdraví prožitý nový rok 2016 a v něm mnoho nezapomenutelných zážitků!

FOTO:
Momentka byla pořízena během tříkrálové projížďky po Vltavě s mým kamarádem Štěpánem. Za cíl jsme měli návštěvu pozůstatků Kláštera na ostrově uprostřed Vltavy (Geocaching - GCYH7K). Ač se teplota vzduchu pohybovala kolem nuly, neodradilo nás to od projížďky po řece v nafukovací kanoi. Výsledkem byl opravdu netradiční zážitek, který rozhodně stál za to. ;-)

Vzpomínka na Korsiku

úterý 11. srpen, 2015

Tak jako jsou Dolomity bílé, Zillertalské Alpy modré, Tuxerské Alpy sametově zelené, nebo Vysoké Tatry šedé, tak jsou štíty severní Korsiky růžové.

Fotky se již upravují a článek píše. :-)
Všem krásné letní dny!

Report z vandru: Sopron, Maďarsko

čtvrtek 6. srpen, 2015

Kdybych měla dost peněz, našla bych si nějaký pěkný penzion s měkkou postelí a teplou sprchou, nebo alespoň kemp, když už mám na zádech ten stan. Ale protože mám v kapse 200 Forintů (= cca 25 Kč), musela jsem spát na rozhledně v Maďarské Soproni, dívat se na hvězdy a na východ slunce.
Být švorc je někdy fajn. Člověk dělá to, co by jinak nedělal, a poznává věci, které by jinak nepoznal.

Report z vandru: Pisa, Itálie

pondělí 27. červenec, 2015

Jedním z největších překvapení v životě turisty je, když zjistíte, že nějaká obecně platná skutečnost je pravdivá. Jistěže to víte, viděli jste stovky fotek, všichni vám to popisovali stejně. Vlastně o tom vůbec nepochybujete a ani trochu nečekáte, že to bude jinak. A přesto, když ji vidíte naživo, vydechnete úžasem: "Páni, ona je fakt šikmá...!" :-D

Foto: Trochu jsem ji srovnala. Pořádek musí být. ;-)

Report z vandru po Korsické hřebenovce GR 20 - VI

sobota 25. červenec, 2015

Napoleon měl pravdu. Nikde na světě to nevoní tak, jako na Korsice. Nezaměnitelná kombinace vůně moře, hor, borovicové pryskyřice a myrty se mi vtiskla do paměti. Prošla jsem celým ostrovem od severu na jih, projela pobřeží od jihu na sever a nakonec se vrátila od západu zpět na východ. Navštívila jsem přes deset korsických měst, přešla celé horské pásmo a potkala bezpočet skvělých lidí. Bude se mi krásně vzpomínat! :-)

Foto: Poslední vandr po pláži v Bastii.

Všem tulákům, vandrákům a přírodomilům zdar!
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace