Report z vandru X

pondělí 4. srpen, 2014

"Svět patří těm, co se neposerou." (Charles Bukowski)

Den dvacátý devátý, pravé poledne, a v celých Benátkách bijí zvony. Po měsíci putování stojíme na Náměstí svatého Marka, v cíli naší cesty. Přešli jsme šest pásem Alp, v nohách máme přes 700 kilometrů, šli jsme v horku i zimě, v deštích i bouřkách, po cestách bahnitých, skalnatých i pokrytých sněhem a ledem. Nic nám nebylo dost velkou překážkou na to, abychom ji nedokázali překonat. Nebyli jsme připraveni na vše, ale se vším jsme si dokázali poradit. Myslím, že dnes zaslouženě můžu prohlásit, že SVĚT PATŘÍ NÁM! :-)

Celému světu přeji krásný večer!

Report z vandru IX

neděle 3. srpen, 2014

Report z vandru 9:
Je 28. den naší cesty z Mnichova do Benátek, den předposlední. Dnes jsme konečně došli k moři! Jsme kousek za Jesolem a míříme tímto poloostrovem směrem na západ, podél slunných pláží. Již zítra, po měsíci cesty, staneme v Benátkách, na Náměstí svatého Marka, kde naše cesta končí.
Nevěřili byste, jak fantastické to je, když se koupete v moři, ke kterému jste došli pěšky! :-)
Všem krásné dny!

Report z vandru VIII

čtvrtek 31. červenec, 2014

Je 25. den naší cesty.
Procházíme úrodným krajem, alpské kleče, lišejníky a mechy se změnily ve vinice, palmy a olivovníky, je teplo a slunečno. Cesta se nám pomalu krátí, do Benátek zbývá necelá stovka kilometrů.
Všem krásné dny!

Report z vandru VII

úterý 29. červenec, 2014

Je 23. den našeho putování z Mnichova do Benátek. Dnes jsme vystoupali na poslední horu celé naší cesty, a tím můžeme definitivně prohlásit, že jsme úspěšně přešli celé pásmo Alp ze severu na jih. :-) Dále nás čeká cesta nížinou, a půjde-li vše podle plánu, za pět dní budeme v Benátkách. Foto z jedné z posledních alpských etap. Bylo tam nádherně!

Report z vandru VI

neděle 27. červenec, 2014

Je 21. den naší cesty a za námi je úspěšně nejdrsnější etapa celého výletu. 12 hodin cesty a z toho 5 hodin na ferratách! Skály, žebříky, ocelová lana, úzké skalní římsy, prudké srázy, to vše jsme s ferrata sety zvládli a jsme jeden den cesty nad Belunem. Do Benátek už je to nyní opravdu kousek ;-).
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace