NvN Rock párty!

Pondělí 1. Červen, 2020

Milí přátelé,

přijďte s námi oslavit osmý rok existence geokačerské rockové skupiny NvN. Letos vás navíc můžeme potěšit speciální ikonkou Community Celebration Event.

Kdy: v sobotu 29.8.2020 mezi 16 - 21 hod
Kde: v občerstvení u rybníků Písečáků nedaleko Turnova
Souřadnice: N 50° 33.954 E 015° 05.126

Těšit se můžete na naše staré geosongy jako Vlečka (Sračka) na Orlík, R´n´R: Geo, Ad mortem festinamus či The Passage. Ale hlavně! na grilování, točené Svijany a skvělé přírodní koupání nedaleko Českého ráje.

Proč má kapela tak divný název? A proč se event jmenuje Prapodivní Slimáci? Čtěte listing v odkazu níže!

Neváhejte a přijďte. Bude to ukrutná párty! :D

https://coord.info/GC8T97Q

Report z toulky Jesenickem

Čtvrtek 7. květen, 2020

Svalit se do trávy jak divočák a v noci počítat hvězdy.

*

Bivak na Jesenicku

Na Vysočině

Neděle 12. duben, 2020

Dlouží se stíny, soumrak padá na hladinu rybníka. Les oněměl strnulým a vonným tichem a ze země stoupá kořenný dech loňského listí.

Podvečer u nás na Vysočině. Tomu se nic nevyrovná.

***

Foto: večerní koupání v Medlovském rybníku

Korona-report II

Pondělí 6. duben, 2020

Sedíš doma, čteš zprávy každý den a všechno se na tebe valí. Nemoci, smrt, krize, karanténa, nezaměstnanost, nedostatek, bída. Celý svět je v jednom velkém ohni a ty se třeseš, kdy i na tebe přeskočí jiskra.

A vyjdeš ven do lesa a jako by nic z toho nebylo. Ptáci zpívají a pupeny se nalévají, jaro je v plném proudu. Jdeš starou úvozovou cestou, dýcháš svěží vlhký vzduch a tvář nastavuješ měkké sluneční záři, jenž tě svým teplem blaží.

Pamatuji si podobný obraz z dětství. Smuteční průvod vycházel z kostela, v čele rakev na márách a uvnitř - malé dítě. Sotva desetiletá dívka. Vpředu zdrcení rodiče plakali, ministranti zpívali žalmy, přátelé a příbuzní v tichosti štkali vzadu a klopili zraky do země. Nevýslovně zdrcující výjev. A nad hlavami všech - jasné modré nebe a zpívající ptáci. Slunečná květnová neděle a čas oběda.

Ten kontrast mě vždy fascinoval. Bez ohledu na to, jak hluboké jsou lidské tragédie, svět si dál běží po svém. Jakkoli těžké je hoře jednotlivce i celého lidstva, když vyjdeš ven pod klenbu nebes, uvidíš, že pro svět to nic neznamená. Je v tom cosi netečného, surového, ale i nebývale povzbudivého a laskavého. Je to zvěst, že svět zůstává za všech okolností normálním. Naděje pro lidstvo, že se zase jednou vše vrátí do starých pořádků.

Korona-report I: Dobrovolnictví

Neděle 15. březen, 2020

Moc věcí už se v těchto neveselých časech dělat nedá. Tak jsme alespoň vzali na procházku pytel a dvakrát ho naplnili nasbíranými odpadky.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace